Facebook’ta Kısıtlanmış Hesap Nasıl Kaldırılır?

Eskiden Facebook Messenger olarak bilinen Messenger, aileniz, arkadaşınız ve iş arkadaşlarınızla iletişimde kalabilmek için kullanabileceğiniz popüler bir mesajlaşma uygulamasıdır. Eğer Facebook Messenger çalışmıyorise, bunu düzeltmenin ve gidermenin yollarını anlatacağız.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Facebook’ta Kısıtlanmış Hesabı Kaldırma

Messenger Çalışmıyorsa Kaldırın ve Yeniden Yükleyin

Messenger’ın çalışmamasına ilişkin bir sorunu çözmenin başka bir yolu da uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemektir. Bu, cihazınıza yeni verilerin yüklenmesini sağlar ve uygulamanın en son sürümüne sahip olmanızı sağlar.

iPhone/iPad cihazları için, menü çıkana kadar ana ekranınızdaki Messenger uygulaması simgesine uzun süre basmanız yeterlidir. Uygulamayı silmek için Uygulamayı Kaldır’ı seçiniz. Bundan sonra cihazınızı yeniden başlatınız. Bittiği zaman, Apple App Store’a gidin ve Messenger uygulamasını tekrar indiriniz. Android cihazlar için Google Play Store’u açınız ve Messenger’ı arayın. Uygulama önizleme sayfasını görüntülediğinde, Messenger’ı telefonunuzdan kaldırmak için Kaldır’a dokunun. Bittiğinde cihazı yeniden başlatın. Cihaz açıldığında Google Play Store’a giderek Messenger’ı yeniden yükleyin.

Tüm Ayarları Sıfırla

Önceki seçenekler sorunu çözmek için hiçbir şey yapmadığında bu sorun gidermeyi öneririz. Hangisinden şüpheleniyoruz. Ama yapmazlarsa, bu çözüm olabilir.

Android için

 1. Ayarlar uygulamasını açın ve ardından Genel Yönetim’e gidin.
 2. Aşağı kaydırın ve Sıfırla üzerine dokunun.
 3. Tüm Ayarları Sıfırla’yı seçin.

iPhone/iPad için

 1. Ayarlar arayüzünü açın ve ardından Genel’e dokunun.
 2. Aşağı kaydırın ve iPhone/iPad’i Aktar veya Sıfırla’yı seçin
 3. Ardından, Sıfırla’yı seçin ve ardından Tüm Ayarları Sıfırla’ya dokunun.

Android ve iOS için her iki seçenek de verilerin silinmesine neden olmaz. Bunun yerine, bu yalnızca yaptığınız tüm yapılandırmaları fabrika ayarlarına geri yükleyecektir. Bu ayarlardan bazıları Messenger’ın çalışmamasına neden olmuş olabilir ve bu ayarların sıfırlanması uygulamayı tekrar çalışır duruma getirebilir.

Her Cihazda Messenger Hesabınızdan Çıkış Yapın

Muhtemel olmasa da, aynı anda çok fazla cihazda oturum açtığınızda Messenger’ın düzgün çalışmama olasılığı vardır. Messenger’dan gerektiği gibi bildirim almadığınızı fark edebilirsiniz. Bu durumda Messenger’ınızın oturum açtığı ancak sizin kullanmadığınız cihazlarda yollarını kaybetmiş olabilirler. Tüm cihazlardan Messenger hesabınızdan çıkış yapmak bu sorunu çözmenize yardımcı olabilir.

Facebook Reklam Hesabım Kapatıldı Ne Yapabilirim?

Facebook reklam hesabım kısıtlandı ise, karara itiraz edebilirsiniz. Bunu yapmak için:

 1. İstek inceleme sayfasına gidin
 2. Bir e-posta adresi veya cep telefonu numarası kullanarak hesabınıza giriş yapın
 3. Facebook hesabınızda listelendiği gibi tam adınızı girin
 4. Kimliğinizi yükleyin
 5. Bilgileri gönderin

Facebook daha sonra hesabınızı geri yükleyip yüklememe konusunda bir karar verecektir. Bu işlem sırasında Facebook telefonunuza şifre göndererek sizden şifre isteyebilir. Facebook şifre sıfırlama kodu gelmiyor ise yukarıdaki gibi itiraz edebilirsiniz.

YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir