Başkasının Konumunu Bulma Yöntemleri Nelerdir? (2023)

Baskasinin Konumunu Bulma
Baskasinin Konumunu Bulma

Başkasının konumunu bulma işlemi herkesin merak ettiği konuların başında geliyor. Genellikle şüpheli eşler ve çocuğunun güvenliğinden endişe eden ebeveynler bu yönteme başvuruyor. Neyse ki çeşitli uygulamalar sayesinde birinin nerede olduğunu tespit etmek mümkün.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Çocuğum Nerede Diye Endişe Ediyor Musunuz?

Çocuğunuz dışarıda olduğu her an endişeye kapılıyor olabilirsiniz. Merak etmeyin, çünkü yalnız değilsiniz. Öyle ki birinin konumunu bulma işleminde en yoğun aramalar ailelerden geliyor. Günümüzde şehir hayatının giderek daha tehlikeli hale geldiğini unutmamak gerekiyor. Dolayısıyla anne ve babalar çocuklarının nerede olduğundan haberdar olmak istiyor.

Doğal olarak hiç kimse özellikle küçük yaştaki çocuğunun güvenli olmayan yerlerde olmasını istemez. Ancak bu durum sadece ebeveynler için de geçerli değil. Yaşlı bir yakınınız ya da bulunduğu yere yabancı olan bir tanıdığınız için de bu işleme başvurabilirsiniz. Bu noktada da devreye kimin nerede olduğunu öğrenme programı girer.

Böyle bir uygulama sayesinde telefon üzerinden canlı konum takibi yapabilirsiniz. Böylece eşinizin, akrabanızın ya da çocuğunuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu tür yazılımlar ayrıca telefon gizli ekran kaydedici ve çok daha fazlası olarak çalışır.

Konum Takip Programı Birinin Telefonunu Nasıl Bulur?

Birinin bulunduğu konumunu canlı olarak takip etmek kişinin telefonu sayesinde gerçekleşir. Dolayısıyla basit bir uygulama ile birinin cihazını takip etmek gayet mümkündür. Öyle ki bu türde bir uygulama ile konum bilgisinden çok daha fazlasını da elde edebilirsiniz.

Eşinizin ya da partnerinizin sadakatinden şüphe duyuyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda iletişim çabalarınız da cevapsız kalabilir. Eğer tüm çabalarınıza rağmen partneriniz tepkisiz kalıyorsa bir konum takip programı son çareniz olacaktır.

Benzer bir durum anne ve babalar için de geçerlidir. Elbette çocuğunuzla dışarıdaki güvenliği hakkında iletişim kurmanız önemlidir. Ancak ne yazık ki sözlü uyarılar yetersiz kalabilir. Böyle bir senaryoda da takip yazılımları kritik bir destek sunar. Peki bu türde bir yazılımla neler yapabilirsiniz?

1 – GPS ile canlı konum takibi yapın.

Örneğin Eyezy ile hedef telefonunun konum hizmetleri üzerinden canlı takip gerçekleştirebilirsiniz. Bu birinin nerede olduğunu öğrenme konusunda çok önemli bir özelliktir.

2 – Coğrafi sınırlama ile alanları siz belirleyin.

Popüler uygulama sayesinde geofencing, yani coğrafi sınırlama özelliğinden yararlanın. Coğrafi sınırlama ile harita üzerinde belirli alanları yasaklı olarak belirleyebilirsiniz. Böylece çocuğunuz ya da yakınınız o noktaya gittiğinde bildirim alırsınız.

3 – Gelen ve giden tüm mesajları okuyun.

Hakkında endişe ettiğiniz kişinin dijital ortamda kimlerle görüştüğünü öğrenin. Bu sayede birinin konumunu bulma işlemi mümkün olmadığında mesajlardan bilgi alabilirsiniz. Çocuğunuz, eşiniz ya da akrabanız gideceği yerlerden mesajlarda bahsedebilir. Bu da telefondan başkasının konumunu bulma konusunda çok önemli bir bilgi olacaktır.

Diğer Birinin Nerede Olduğunu Öğrenme Yöntemleri

Çeşitli sosyal medya uygulamaları birinin konumu hakkında size ipuçları verir. Örneğin Snapchat bu konuda öne çıkan bir sosyal medya platformudur. Uygulama içindeki harita izin veren kişilerin konumlarını doğrudan paylaşır.

Bununla beraber Facebook ve Instagram’da da benzer ipuçlarına rastlayabilirsiniz. Instagram’daki Hikaye ve Gönderi paylaşımları size kişinin nerede olduğuna dair bilgi verebilir. Eğer birinin nerede olduğunu nasıl öğreniriz diye merak ediyorsanız konum etiketlerine de göz atabilirsiniz.

Kişinin gönderilerinde yer alan etiketler ve hikayelerindeki damgalar kısıtlı bir konum bilgisi verecektir. Elbette benzer bir durum Facebook için de geçerlidir.

Fakat sosyal medya üzerinden yapacağınız konum takipleri büyük oranda sığ kalacaktır. Dolayısıyla bu noktada en kapsamlı ve kesin sonuç Eyezy’dan gelecektir. Yüz binlerce kullanıcıdan geçer not alan konum takip programı onlarca farklı özelliğe sahiptir. Bu sayede çocuğunuzun, sevgilinizin ya da yakınızın konumunu nokta atışı isabetle öğrenebilirsiniz.

Sonuç

Sebebiniz fark etmeksizin yakınınızın nerede olduğunu öğrenmek isteyebilirsiniz. Fakat öncelikli olarak iletişim kurmak çok daha önemlidir. Ancak çabalarınız sonuçsuz kaldığı durumlar olabilir. Bu tür senaryolarda kişinin güvenliğinden şüphe ediyor da olabilirsiniz.

Böyle zamanlarda özel bir yazılım yüklemeniz gerekebilir. Böylece başkasının konumunu bulma programı Eyezy’ın sunduğu benzersiz hizmet sorunu çözecektir. Eyezy bünyesinde yer alan onlarca farklı özellikle kapsamlı bir takip deneyimi sağlar. Böylece saniyeler içerisinde kişinin konumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir