Oyuneks’te MMORPG Çılgınlığı

Knight Online, Türkiye ve dünyanın en eski multiplayer oyunlarından biridir. 2000 ile 2006 seneleri arasında yaygın halde oynanan popüler oyunlardan biridir. Milyarlarca oyuncu oyunda çeşitli şekilde mücadeleler vererek vakit geçirmektedir. Oyun belli bir süre ivmesini kaybetse de son senelerde yine gündeme gelmiştir. Hatta Türk yazılımcılar tarafından KO yani Knight Online oyununun mobil versiyonu dahi yapılmıştır. Telefondan oynanarak nostaljik tatlar yakalamak mümkündür.

Knight Online içerisinde çeşitli değerli itemler sayesinde oyunda güçlenmek veya gelişmek mümkündür. Raptor, Chitin, Chitin Shell, Shard, İron Bow, İron İmpact, ROC ve çeşitli takılar İle kıyafetler değerlidir. Oyunda yüzlerce takı ve kıyafet bulunmaktadır. Kullanıcılar bu kıyafet ve takılara oyun içinde para kazanarak zor erişmektedir. Bu nedenle oyun içi KO GB yani oyunda 100m tekabül eden paralar alırlar. Bu tarz GB’ler oyuneks.com tarzı elit aracı kurumlardan alınmaktadır. Aksi halde merdiven altı diye tabir edilen firmalar ödeme konusunda sorun çıkarmaktadır.

Metin 2, Knight Online oyunundan sonra çıkmış onun yerine geçmeyi amaçlayan bir oyundur. Türk bazlı bir oyun olarak sürülse de yurtdışı desteği de bulunmaktadır. Oyun aynı KO da olduğu gibi oyun içerisinde çeşitli kıyafetler ve itemler değerlidir. Bu nedenle Metin 2 Ejder Parası almak önemlidir. Oyunda diğer kullanıcıların önüne geçip daha zevkli ve güçlü olmak isteyen kullanıcılar para ile EP yani Ejder Parası alabilmektedir. Oyuneks sitesinden yani oyuneks.com üzerinden çeşitli ödeme seçenekleri ile Metin 2 EP tedarik etmek kısa süreli bir işlemdir. Bazı insanlar için oyuna harcanan paralar saçma gelebilmektedir. Fakat oyun oynamakta bir hobidir. Her hobiye çeşitli paralar harcanır. Bu nedenle oyun için bakiye almak çok mantıksız bir hareket olmaz. Çünkü bireyler saatlerini hatta günlerini oyun içinde geçirir. Stresini ve iş yorgunluklarını oyunda atarlar. Bu nedenle oyuneks.com gibi kaliteli platformlardan oyun içi bakiye almak mantıksız sayılmaz.

Rise Online oyunu da KO yani Knight Online ve Metin 2 ayarında bir oyundur. Hatta oyunda çeşitli şekilde satışlar yapan kullanıcılar gerçek paralar dahi kazanmaktadır. Bu nedenle oyunda güçlenmek için Rise Online Cash satın almak isterler. Bu satışı oyuneks platformu üzerinden yapabilirler. Nakit, kredi kartı, havale, EFT veya zaman zaman mobil ödeme seçenekleri ile kullanıcılar diledikleri Cash bakiyelerine kendilerine alabilirler.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir