PTT Kargo Hızlı Sorgulama İşlemi

PTT Kargo Hizli Sorgulama Islemi
PTT Kargo Hizli Sorgulama Islemi

Kargonuzu PTT’ye teslim ettikten sonra iletişim numaranıza gelecek olan kargo takip numarası ile kargonuzu takip edebilirsiniz. Bu numara 13 haneden oluşmaktadır. Bu şekilde kargonuz ne zaman teslim alındı ne zaman yola çıktı hangi teslimat noktasında hangi ilde ve ne zaman teslim edildi tüm bu bilgilere tek bir platform üzerinden ulaşabilirsiniz.

Teknoloji yoluyla her alanda kolaylıklar sağlanan modern dünyada kargolarınız konusunda da size kolaylıklar sağlamayı amaçlıyoruz. Sitemizi kullanacak olan müşterilerimiz için 24 saat en hızlı hizmeti sunmaktayız. PTT takip sistemi konusunda bir sıkıntı yaşarsanız kargo takip numaranızı kontrol etmenizi öneririz. Sıkıntı devam ediyorsa müşteri hizmetlerini arayarak kargo takip numaranızı teyit edebilir ve kargonuzla ilgili bilgi alabilirsiniz. Ayrıca size en yakın PTT şubesine giderek yine kargonuz hakkında her türlüyü bilgiyi edine bilirsiniz. PTT Kargo takip sistemi kargonuz konusunda daha güvenli hissetmenizi sağlar. Bu yolla SMS bilgilendirmelerini beklemeden istediğiniz zaman kargonuzun durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

PTT kargo takip etme hayatınızı kolaylaştıracak bir hizmettir. PTT kargo takip yoluyla kargonuzun ne zaman elinize ulaşacağı konusunda çıkarımda bulunabilirsiniz. Böylece oluşacak gecikmeler konusunda önceden haberdar olup önlem alabilirsiniz.

PTT sunduğu hizmetler konusunda sektörde birçok konuda fark atmaktadır. Sadece kargo konusunda değil banka işlemleriniz havale işlemleriniz konusunda da PTT sizlere hizmet vermektedir. PTT’nin bir diğer ayrıcalığı aile birliğinin korunmasına destek için yapmış olduğu çalışmalardır. PTT aile üyelerinin birbirine gönderdiği kargolar için indirim uygulamaktadır. Bu yöntemle PTT sektörde büyük bir fark atmaktadır. Siz de tüm bu ayrıcalıklardan faydalanmak için PTT’yi kullandığınızda PTT kargo takip işlemlerinizi sitemiz üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Böylece kargonuzun her aşamasında kargonuzdan haberdar olabilirsiniz. PTT çalışma saatleri hafta içi saat 8.30 ile 17.30 arası olmaktadır. PTT öğlen yemek molası ise 12.30 ile 13.30 arasında yapılmaktadır. Ayrıca PTT’nin bazı illerindeki bazı şubelerinde cumartesi günlerinde de hizmet verilmektedir.

PTT Kargo takip hizmetini yurtiçi ve yurt dışı tüm kargo takipleriniz konusunda kullanabilirsiniz. PTT sağladığı sosyal hizmetler ile eğitime destek verdiğini de kanıtlamaktadır. PTT vatandaşlar tarafından kitap okuma konusunda alışkanlığın geliştirilmesi eğitime ve kültüre fayda sağlamak amacıyla kitap gazete dergi fotokopi gibi kargolar için indirim uygulamaktadır. Bu konuda 250 grama kadar olan gönderilerde 5 TL, 251 ile 500 gram arasındaki gönderilerde 7 TL, 501 ile 1000 gram arasındaki gönderilerde 9 TL ve 1 kilogram üzeri gönderilerde %30 indirim uygulamaktadır. Siz de dergi kitap fotokopi gazete gibi gönderileriniz için PTT’yi kullanarak bu avantajdan faydalanabilirsiniz. Ayrıca kargonuzun her aşamasında takip sistemimizi kullanarak kargonuzdan kolaylıkla haberdar olabilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir