KYK Yemek Saatleri ve Ücretleri

KYK yardım ücretleri bu yıl tekrardan güncellenerek öğrencilere günlük yardım ücreti 25 TL’den 60 TL’ye yükseltildi. KYK yurtlarında kalan öğrencilere iki farklı öğün için beslenme yardımları yapmaktadır. Bu yıl Gençlik ve Spor Bakanlığı KYK yurtlarında barınma hakkı elde eden öğrenciler KYK yemek menülerini araştırmaktadır. Peki KYK yemek listesinde neler bulunmaktadır? KYK yemek saatleri sabah akşam saat kaç diye merak ediyorsanız, bu yazıda KYK yemek saatleri ve ücretleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KYK yurtlarında kalan öğrencilere beslenme yardımlarını 25 TL’den 60 TL çıkardığına dair açıklama yapmıştı. Beslenme yardımları 1800 TL’ye yükselmiş oldu. Bu sayede üniversite öğrencilerini doyurucu bir yemek sunmak için uğraştıklarını dile getirdi. Peki KYK yemek saatleri kaçtadır? Şimdi bu konuda sizlere detaylı açıklamada bulunacağız.

KYK yurtlarında sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri standart menüler halinde verilmektedir. Ayrıca yemek menüleri öğrencilerin parmak izi okutarak verilmektedir.

KYK Yemek Ucretleri
KYK Yemek Ucretleri

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

KYK Yurt Sabah Kahvaltısı Saati Kaçta?

KYK yurt kahvaltı saatleri: Hafta içi 06.30 ile 12.00, hafta sonları ise 06.30 ile 12.30 arasında yapılmaktadır.

KYK Yurt Akşam Yemeği Saati Kaçta?

KYK yurtlarında akşam yemekleri: Hafta içi ve hafta sonları 16.00 ile 22.30 saatleri arasında yapılmaktadır.

KYK Yurtlarında Hafta Sonu Yemek Var Mı?

KYK yurtlarında hafta sonu da yemek bulunmaktadır. Hafta içi ve hafta sonu akşam yemekleri 16.00 ile 22.30 saatleri arasında verilir.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir