2 Yıllık Ataması Olan Bölümler Nelerdir?

Sizler bu yılın en iyi 2 yıllık bölümlerini derledik. Burada sıralananlar iyiden daha az iyiye gibi bir sıralama bulunmamaktadır. Biz, en iyilerini listelemeye çalıştık, sizler ise sıralamayı kendiniz yapabilirsiniz.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Bahçe Tarımı Bölümü

Bu bölüm en iyi bölüm olduğu anlamına gelmiyor. Ancak 2 yıllık Bahçe Tarımı da atama konusunda iyidir. En azından pek çok önlisans bölümüne nazaran atamalar fazladır.

Bahçe Tarımı Kamu İş Olanakları

1- Tarım ve Orman Bakanlığı ya da bağlı kuruluşlar

2- Toprak Mahsulleri Ofisi

Bahçe Tarımı Özel Sektör İş İmkanları

1- Bahçe ürünleriyle ilgili firmalar

2- Bahçe yetiştiriciliği işleri yapan firma

3- Kültür mantarı yetiştirme tesisi

4- Özel fidanlık yerleri

5- Özel tohum ve tohumculuk şirketleri

6- Peyzaj firması

7- Seralar

Ortopedik Protez ve Ortez Bölümü

Sağlık bölümleri en çok tercih edilen iş imkanı yüksek olan bölümlerdir. Sağlık bölümleri arasında Ortez bölümü ve Ortopedik Protez, en iyiler arasındadır. Atama sayısı genelde yüksek olmaktadır ve KPSS taban puanları diğer bölümlere göre düşüktür.

2 Yillik Atamasi Olan Bolumler
2 Yillik Atamasi Olan Bolumler

Tarla Bitkileri Bölümü

Pek çok tarım bölümü gibi Tarla Bitkileri bölümünden atanmak çok zor değildir. Bölüme hatırı sayılır kontenjan ayrılmaktadır ve atanmak o kadar zor değildir.

Diş Protez Teknolojisi Bölümü

En çok tercih edilen sağlık bölümlerinden bir tanesi de Diş Protez Teknolojisidir. Sağlık Bakanlığının yaptığı her atamada bölüme yüksek sayıda kadro açılmaktadır.

Çevre Sağlığı Bölümü

Çevre Sağlığı bölümü hakkında net şeyler söylemek mümkün değildir. Eski zamanlarda alım çok azdı; ancak son dönemlerde en düşük puanlar ile ataması gerçekleşen 2 yıllık bölümlerden biri haline gelmiştir.

Raylı Sistemler Elektrik ve Elektronik Bölümü

Atama sayıları yüksek olmasa da mezun sayıları az olduğundan, düşük puanlar ile atanabiliyorsunuz. Sadece bölüm değil, Raylı Sistemler İşletmeciliği ve Raylı Sistemler Yol teknolojisi de aynı şekildedir.

Çevre Koruma ve Kontrol Bölümü

Çevre Sağlığı mezunlarına açılan kadro Çevre Koruma ve Kontrol mezunlarına da açılmaktadır. Bu sebeple son zamanlarda düşük puanlar ile alımı yapılan bölümlerden biri de bu bölümdür.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü

Çok sayıda alım yapılmasa da ataması kolay sayılabilecek bir bölümdür. Bu bölümün bir de 4 yıllığı vardır. Bölümleri karıştırmamanız gerekir.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir