Kısa Sürede Rusça Konuşabilmek Mümkün mü?

Kısa sürede Rusça konuşmanın farklı alternatifleri olsa da bunların en doğrusu hızlı ve etkili bir speaking eğitimi almaktır. Rusça kursu Ankara konusunda en deneyimli ve en profesyonel ekip olan Diplomat Akademi ile sadece 4 ay gibi bir sürede oldukça iyi seviyede Rusça konuşmak mümkün hale geliyor.

rusca kursu
rusca kursu

Rusça Eğitmeni Seçimi Nasıl Olmalı/ Nasıl Olmamalı?

Bir kursun, dil okulunun ya da eğitim merkezinin diğerinden daha iyi olduğunu gösteren şey, o kurumda eğitimini tamamlayan kişilerin dil becerileriyle ölçülebilir. Ayrıca dünya genelinde belirlenmiş bazı eğitim standartları da bu konuda bize bazı veriler sunabilir ya da fikir verebilir. Rusça kursu arayışında aşağıdaki maddelere dikkat ederek ilerleyebilirsiniz:

  • MEB onaylı bir kurum mu?
  • Bu konuda ne zamandan beri eğitim veriyor?
  • Sınıf, kurs ortamı eğitim için uygun mu?
  • Eğitim materyalleri güncel mi?
  • Size gerektiğinde şeffaflıkla bilgi verecek ve yüzyüze konuşabileceğiniz personel var mı?
  • Kurumdan eğitim almış kişilerin yorumlarına şeffaflıkla erişebiliyor musunuz?

Kurumun Deneyimini Sorgulayın!

Rusça dersi alacağınız kurumun bu alanda ne kadar deneyimli olduğunu da öğrenin. Daha önce kaç kişiye Rusça kursu verilmiş, nasıl sonuçlar alınmış gibi soruları sorun. Ayrıca kaç yıldır Rusça eğitimleri verdikleri konusunda da mutlaka bilgi alın. Size bilgi verebilen şeffaf yapıdaki eğitim kurumlarını tercih edin. Araştırmanızın ardından Ankara Rusça kursu konusunda Diplomat Akademi ile tanışmayı unutmayın.

Rusçayı kaç ayda öğrenirim ya da Rusça öğrenmek zor mu gibi sorularla çok sık karşılaşıyoruz. Sadece Rusçayı değil herhangi bir dili öğrenme süresi, kişinin bu işe ayıracağı zamanla, odaklanma becerisi ile, istekliliği ile, dile dair öğrendiklerini kullanabilme olanaklarıyla, eğitim aldığı kurum ya da kişilerin sağladıklarıyla ilişkilidir. Dolayısıyla bir kişinin ne kadar sürede Rusça öğreneceği sorusunun net bir yanıtı yok. Ancak yeterli zaman ayırarak, odaklanarak ve pratik yaparak yaklaşık 6 ay içinde temel seviyede bir anlama becerisine ulaşılabilir.

Rusçanın nasıl bir dil yapısına sahip olduğu, Türkçe ya da ilk yabancı diliniz olan İngilizce ile benzer ve farklı yönleri üzerine detaylı bilgi için Diplomat Akademi Rusça eğitim uzmanı ile görüşme talep edebilirsiniz. Diplomat Akademi, sadece Rusça değil, aynı zamanda Ankarada toefl kursu, YÖS kursu, IELTS kursu gibi pek çok sınava yönelik eğitimler sunmaktadır.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir